Hedef Atölyesi

Günümüz standartlarında herkesin bir idealinin, hedefinin ve hepsinden öte hayalinin olduğunu göz önünde bulundurursak, bu yolda herkesin “mental destek” ihtiyacı aşikar bi kabuldür. Tam olarak bu noktada sevgili okurlarımıza,  takipçilerimize, yazarlarımıza ve bizimle beraber olan tüm emektarlarımıza yol gösterebilmek adına hem kült isimlerle hem de şahsi tecrübelerimizle bir şeyler katmak ve hangi alanda olursa olsun onları geliştirebilmek amacıyla bir hedef atölyesi oluşturmak istedik. Her şeyden ama her şeyden önce en mühim temel taşınız inanç olmalı.

HEDEF

Ama öyle sahteci ve yarım yamalak inançlardan bahsetmiyorum. Hangi alanda olursa olsun her ne yapıyor olursanız olun kendinize sürekli ama sürekli “ben buna yatkınım ve başarılı olmak için gerekli tüm donanıma sahibim” demelisiniz. Eğer ki bu noktada eksiklik hissediyorsanız neden böyle bir eksiklik hissettiğinizi tespit edip üzerine gidin ve daha sonra daha kuvvetli bir inançla bu noktaya dönüp aynı sözleri kendiniz için tekrar edin. Yeterli motivasyona ve inanca sahipseniz serüveninizi yüzeysel olarak gözden geçirin. Adımlarınız yumuşak ve sakin, yol haritanız realist ve muhtemel, sonuç ise hedefiniz olmalı. Tüm bu gereksinimleri yerine getirdiyseniz buyrun sahne sizin. Artık hedef atölyesinden hayat sahnesine geçebilmek için her şeye sahipsiniz.

Bir Hedefiniz Olmalı !

Hedef nedir ? Sözlük anlamına bakıldığı zaman amaç, erek, gaye, maksat ve nişan alınacak yer gibi tanımlar karşımıza çıkar. Söz konusu kişisel hedef olduğu zaman, en iyi tarif varılmak istenen, olunmak istenen yerdir. Hedef Atölyesi bir hedefiniz yoksa, bir hedef belirlemek eğer bir hedefiniz varsa da bu hedefi geliştirmek için size gerekli meteryalleri sunar.

Hedef > Girişimcilik

Bu kavram, en genel ifadeyle kâr amacı ile riski üstüne alan ve iş kuran kişinin yaptığı atılımdır. Girişimcilik son yıllarda her yerde sıkça bahsedilen bir konudur. Teknolojinin gelişimi ile birlikte insanlar, kafalarındaki projeleri hayata geçirmek için atılımlar yapmaya başladılar. Kurumsal şirketlerdeki çalışma şartlarının ağır olması ve daha fazla para kazanma düşüncesi genel olarak insanları yeni girişimler yapmaya itiyor.

Hedef > Kişisel Gelişim

Kişisel gelişim, kapitalist modern dünya ekonomilerinin geliştiği toplumlarda bireylerin ekonomik, sosyal veya psikolojik sorunlarına, kendi başlarına çözüm üretmelerini sağlamaya dönük ortaya çıkan kültürel hareket ve onun uzantısı ürünlerin tümünü kapsayan bir ifadedir.

Kişisel Tanıtım

Kişisel Tanıtım ya da yaşam öyküsü, bir insanın yaşamındaki olayların belirli bir sıraya göre anlatıldığı, kendine ait yeteneklerini, hayata dair görüşlerini bir motivasyon altyapısında paylaştığı ve kişisel reklamını yapabileceği bir alandır.

İnsanlar, hedeflerinden büyük olmalıdırlar.

Montaigne

Bir hedefe karar vermek, çoğu zaman hedefin kendisidir.

Samuel Smiles

Bir insan, bulunduğu mevkiyle değil, hedeflediği mevkiyle ölçülmelidir.

Lev Tolstoy

Gizlilik Politikası

İletişim

Kaleminizi korkak alıştırmayın. Yazın, yazın, yazın. Yayımlamak mı ? Onu da bırakın biz yapalım. 🙂